Květen 2008

Jak vipadá ryba...???

30. května 2008 v 6:28 | Adminka |  Informace

Plemena některých ryb

30. května 2008 v 6:27 | Adminka |  Informace

Jak udělat jezírko?

30. května 2008 v 6:26 | Adminka |  Informace
S Fólií
  1. Vykopeme si jámu minimálně 30 cm hlubokou,ale když bude 50 cm budeme si moci dát na jezírko lekníny. Jáma by měla být asi 1×1. To je podle mě nejmenší možný rezměr vhodný pro 10 ryb.když nechceme do jezírka ryby,ale jenom rostliny může být menší.Platí že čím více ryb tím větší jezírko a popř.hlubší.Vždy si udělejte,alespoň jeden stupínek na rostliny zhruba 10 cm hluboký.
  2. Do jámy nasypeme dostatečnou vrstvu písku.Před vysypáním si,ale musíme ještě zkontrolovat jestli tam náhodou není střep nebo kameny,které by mohly protrhnout fólii.
  3. Natáheme fólii aby alespoň 15 cm přesahovala přes kraje ( kvůli ukotvení) lépe 20 cm.
  4. vše zkontrolujeme a kraje zatížíme kameny.
  5. napustíme vodu a dáme tam rostliny a rybky.

Kopu jezírko

30. května 2008 v 6:19 | Adminka |  Co plánujeme?
Naplánovala jsem si jezírko a také jsem ho vykopala! Už finishujeme,ale potom sem dám něakou fotku jak to jezírko vipadá. No nic. Je asi 1×1,1 velké a zhruba 35-40 cm hluboké. Pro představu jak by asi mělo vipadat: na začátku jezírka jsou stupínky pro kytky a ryby když budou hctít jít do teplejší vody, A na jedné straně možná na dvou stranách bude hromada hlíne,kterou jsem vykopala a na ní budou kameny,skalničky,thůjky,borovičky apod.Do jezírka bych chtěla asi něaký kosatec a okrasnou trávu jo a možná ještě blatouch bahení.

Pomozte mi!

9. května 2008 v 10:18 | Adminka |  Ostatní
Pomozte mi najít pro rybyčky jména!V rubrice >>>Diskuze<<< a v článku >>>Jméno<<< Dííík za pomoc v hledání jmen :)


Perlín ostrobřichý (Scardinius erythrophthalmus) → Fotky

7. května 2008 v 16:34 | Adminka |  Fotogalerie
Perlíny měli v AZARU také,ale já chtěla spíš karase,protože jsem už dva měla ze včera.Dnešní karas bude nejspíš sameček.Je zatím ze všech mrňousků největší.Doufám,že se mi je podaří rozmnožit a že o ně bude zájem,protože bych si potom za ty peníze koupila pořádné jezírko.Buď hotové a nebo fólii.A teď už k perlínům.Jak se vám líbí mi napište do komentářů moc dííík :)

Veslonos Americký (Polyodon Spathula) → Fotky

7. května 2008 v 16:28 | Adminka |  Fotogalerie
Moc fotek neexistuje takže sem dávám jen pár takže si mi potom do komentářů nestěžujte že je to málo!A napište mi do komentíků jak se vám tato rybyčka líbí! P.S.:Budu moc ráda!

Koi Kapr → Fotogalerie

7. května 2008 v 16:16 | Adminka |  Fotogalerie
Tak jsem se rozhodla že sem dám něaké fotky koi kapra,protože se mi koi kapr líbí,ale bohužel je za 1.drahý a ze 2.by zachvilku vyrost a já bych ho neměla kam dát V zahradnictví AZARO tady u nás ho mají za 350 myslím teda mno a jsou velci zhruba 15 - 20 cm jenže jak velký bude za 1/2 roku? Minimálně o 10 cm delší podle mě a za rok??? a jak velký bude do výšky???Délka není takový problém jako spíš výška.Jo a do kementářů mi napište jak se vám tyhle potvůrky líbí?!

About Her I.

7. května 2008 v 12:03 | Adminka |  She
I když je menší než její kamarádka Her II. tak jí dokáže pěkně provokovat a ráda si s ní hraje na schovávanou.Her II. se před ní schová za květináč s kytkou a Her I. jí chvíli hledá po škopku.Když uvidí její trčící ocas z poza škopku bafne na ní zezadu a Her II. se lekne a vyletí jako střela,ale bohužel se někdy zasekne v melé škvíře mezi domečkem (sklenice) to potom musí vycouvat a Her I. má po srandě.
Fotka:? Foto doplním!

Huray!

7. května 2008 v 11:57 | Adminka |  Deníček
Huray!Právě jsem na školním kompu a chci sem napsat ,že už mám dvě rybyčky a dnes si koupím ještě asi jednu nebo dvě.Včera jsem koupila i další vodní rostlinku,granule pro rybyčky a v sámošce jsem jim ještě koupila vločky pro akvarijní rybyčky.Jedna rybyčka má oranžový hřbet a bílé bříško a druhá červený hřbet a bílé příško.Ještě se mi líbili koi kapři,ale ti byli za 250 nebo 350 kč a navíc se dorůstají až 1 m!Fotky jsem dám večer

Karas zlatý → Něco o něm

5. května 2008 v 18:30 | Adminka |  Ryby
Jsem sehnala článek o Karasovi zlatém.Snad se vám bude líbit.
Karas zlatý, u nás domácí, jsou mimořádně odolní vůči nedostatku kyslíku, jejich zakrslá forma je schopna výměny látek i zamrzlá v ledu! Byly vyšlechtěny překrásné formy různobarevných, rozmanitě skvrnitých i tvarovaných ryb. Vedle barev zmíněných výše u koi mohou mít karásci i vzácnou hnědou, světle fialovou barvu, mají i roztodivnou skvrnitost. Bylí šlechtěni ve východní Asii (Korea, Čína, Japonsko) už od 8. století. Známe formy pomalé (závojnatky) i rychlé (kometa, šubunkin), různě exoticky utvářené. Existují formy lysé, pololysé, se zlatými šupinami, formy groteskní, legrační i kuriózní, se zvláštně houbovitě na temeni obrostlou hlavou s tekutinou naplněnými průhlednými měchýřky (o průměru 1-3 cm) u očí. Jsou formy s očima na temeni hlavy ("nebehledky", s očima přestěhovanýma nahoru po desetiletých pobytech v temných válcích), s očima vypoulenýma, teleskopickým a jakoby na stopkách Výběrem se podařilo natrvalo vyšlechtit formy bez hřbetní ploutve, ale i s mnohotvárně utvářenými ocasními ploutvemi do vějíře, do různě dlouhého a pozoruhodně vlajícího závoje (závojnatky).Výše popsané okrasné ryby už jsou v ČR dostatečně namnoženy.Jakákoliv zbytečná manipulace rybám nesvědčí: neberme je tudíž do ruky! Můžeme pak po několika dnech vidět zaplísněný otisk naší ruky na rybím těle . . . Můžeme jim i odřít šupiny nebo je zranit jinak, otevřeme tak brány onemocnění. Zvláště oči ryb jsou snadno zranitelné, nemají víčka. Nemocné ryby se pak drží stranou, ztrácejí plachost, v tomto případně je snadné rybu odchytit a léčit. Jinak skončí zle: v zubech kočky, úhynem. Při čistění bazénů je lépe nechat ryby vplout do nádob; rukama bychom mohli setřít ochranný sliz. Pak je rozumnější je uskladnit v téže vodě a polovinu této staré vody vrátit zpět do vyčištěné nádrže. Nedáváme je ani dočasně do jiných nádrží, voda tam může mít jiný chemismus, jiné složení, ryby pak v šoku trpí .Nikdy je nepouštíme do čerstvě napuštěné vody, necháme ji nejméně měsíc zestárnout bez ryb, nebo vrátíme do nádrže alespoň půlku staré vody. Do nově vybetonovaných nádrží vysazujeme ryby až po vyzrání betonu, tj. nejdříve za 6 až 8 týdnů, raději déle.Rybám nevyměňujeme příliš často vodu, nikdy více najednou než čtvrtinu, maximálně polovinu! To stačí jednou do roka. Zarybněné nádrže čistíme na podzim, po opadu většiny listí. Nemusíme ani vypouštět vodu, dokážeme-li odstranit tlející rostlinnou hmotu jinak: listí vyhrabeme, ořežeme veškeré stonky nad oddenkem leknínů, ostatní rostliny také. Ponecháme jen husté svazky dutých stébel některých rostlin (skřípinec, orobinec, skrze které mohou v ledu unikat škodlivé plyny z vody. Stejnou službu vykoná i ponořená, nad led částí vyčnívající otep (lisovaný balík) slámy, která uvnitř téměř nezamrzá, plyny mohou z vody.

E-shop → Krmiva pro akvarijní ryby

4. května 2008 v 17:09 Informace
Dajana gold 100ml
Cena: 33kč
E-shop: Hafani.cz
Dajana Tablestd Adhesive 100 ml
Cena: 36 kč
E-shop: Hafani.cz
Dajana Tubifex vločky 100 ml
Cena: 38 kč
E-shop: Hafani.cz
Dajana Tubifex kostky 100 ml
Cena: 54 kč
E-shop: Hafani.cz

Jezírka → Fotogalerie

4. května 2008 v 16:58 | Adminka |  Fotogalerie
Tak tady jsou něaké fotky jezírek jak asi mohou vypadat! Klikni na celý článek!

Akce ryba

4. května 2008 v 16:53 | Adminka |  Co plánujeme?
Dnes mělo zahradnictví AZARO zavřeno.Na svých stránkách ani nemají cenu kolik taková rybka stojí,ale počítám tak 35-50 kč že bude stát.Zítra nemám čas tam zajít,ale v /terý bych to mohla stihnou před klavírem.Jestli mi vybydou něaké peníze tak se kouknu kolik stojí něaká ta potrava pro ryby.Doufám že rybě bude stačit kyslíko tvorná vodní rostlina prozatím.Jsem se dočetka že většina akvarijních a jezírkových ryb žije v mírně tekoucích až stojatých vodách a tudíš ve vodě není moc kyslíku tak budu doufat.Potom až si něco našetřím tak si koupím jezírkovou fólii a udělám si pořádné jezírko i s tekoucí vodou!
Adminka

Blogy

4. května 2008 v 16:46 | Adminka |  Informace
Tak jsem našla super bloček o zvířatech.Má pěknej desing tak se tam kdyžtak mrkněte :)

Jméno

4. května 2008 v 8:51 | Adminka |  Diskuze
Ráda bych vás požádala abyste mi pomohly najít něaké vhodné jméno pro rybku.Ještě newím jak by se měla budoucí ryba jmenovat.Někdo si řekne přo pojmenovávat rybu když je to jenom ryba?!No jenže až zemře tak na náhrobní desce musí být něaké jméno :) Tak se prosím pište návrhy jak by se měla jmenovat.Díííky!
Vaše Adminka
Obrázek “http://www.klckrystof.cz/images/home_ryba_01.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vodní rostlina

4. května 2008 v 8:45 | Adminka |  Co jsem jí koupila?
Včera jsme byli v Hornbachu.Byli tam vodní rostliny od 82 nebo 85 kč.Když jsme tam našla konečně vodní rostlinu,který produkuje kyslík a tak okysličuje vodu tak jsem byla nadšená,ale potom ta cena.140 nebo 150 kč!No tak jsme tam hledala jiné aby stáli alespoň těch 85 kč.Jenže všechny kyslíkotvorné vodní rostliny stály 150 kč.Tak jsem se sesklamáním odbelhala ke košíku.
Potom jsme se stavili jëště v Baumaxu a říkala jsem si že tam na ty kytky nemaj asi podmínky no a kytky tam byli!Tak jsme vzala jedem druh moru.Všechny kytky tam stály 59kč.Měli tam blatouchy a taky takové ty doutníky a rákosí.Takže zatím máme jen jednu rostlinku,ale potom přikoupím ještě druhou a možný vybuduju pořádné jezírko z jezírkové fólie.Bude o dost větší a také plánuji že až bude teda to větší tak že budu mít tak 3 nebo 4 ryby.
Adminka
http://www.prsten.cz/foto/nahled/1344-1.jpg

Ryby

4. května 2008 v 8:27 | Adminka |  Diskuze
Tak sem pište věci ohledně ryb.Co potřebují a jaké druhy existují.Já znám asi jenom jeden druh ryb do jezírek a to karas zlatý neboli závojnatka.Mají hrozně hezkou ocasní ploutev.
Adminka
Obrázek “http://www.fauna-flora.cz/images/rybka4.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Zlatá rybka

4. května 2008 v 8:24 | Adminka |  Co plánujeme?
V první řadě plánuju si koupit zlatou rybku.Ještě se trochu optáme ohledně jezírka.Jako jezírko jsem si pro tento účel vyhradila celkem velký železný škopek,který má na dně něaké větší kameny.A zatím jednu vodní rostlinku.Z řeky si ještě vylovým něaký druh vodního moru,aby měla ryba dost kyslíku.Myslíte si že by vodní rostliny měli stačit k výrobě kyslíku,protože nemám čerpadlo,kterým by se voda provzdušňovala?Prosím jestli se někdo na tento blog dostane tak aby mi poradil.
Děkuji Adminka
Obrázek “http://www.fauna-flora.cz/images/rybka3.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.